KS Praha logo
CZ
CZ EN

Regionální dovolená

Z kshostivar.cz Uživatel Jakub Hejnic Kalendář 28.8.2018

Na regionální dovolenou jsme letos vyrazili 21. – 28. 7. 2018 do rekreačního areálu Nová louka u Albrechtic. Šlo skutečně o velkou louku uprostřed temelínských lesů, s hřišti, ohništi a rybníkem.

Vzhledem  k tomu, že jsme na dovolenou vyrazili i s mateřským regionem Střed, šlo o poměrně masovou akci. Při počtu kolem 130 lidí jsme zaplnili většinu areálu. Vzhledem k dobré dispozici větší počet lidí nebyl problém.

Denní režim probíhal podle očekávání. Ránomilní dobrovolníci vyrazili na brzké modlitební setkání, aby se pak po hodině připojili k ostatním na dvoufázovou snídani (08:15 a 08:45). Po snídani následoval dobrovolný ranní program pro děti i dospělé,  s krátkou modlitbou, promítanými vtipy, písní a informacemi o tom, co se chystá.

Poté se většina z nás rozešla a vyrazila na výlet s přáteli, zaběhnout tréningovou trať, navštívit blízké město, prohnat bicykly nebo jen užívat dopolední pohody na tábořišti. Výjimkou byl den, kdy jsme po raníčku vyrazili k rybníku pokřtít slečnu, která se pro křest rozhodla až na dovolené. Zážitek zpestřila i kapela na voru. Pohodu pak přerušil oběd opět v dvoufázové úpravě. Odpoledne pokračoval volný program.

Každodennost dovolenkových dnů přerušilo několik významnějších akcí, kterých se účastnila část, nebo většina skupiny. Vyrazili jsme na dopolední exkurzi do Temelína, na výlet do Písku, Týnu nad Vltavou, na celodenní výlet na rozhlednu Vysoký Kamýk pod vedením Michala, zorganizovali jsme soutěž ve sbírání šišek a užili si společný táborák. Nevšední zážitek zprostředkoval také program „15 stanovišť s Bohem“, který vedl k přemýšlení na tím, kde jsme (na cestě za Bohem) a co Bůh dělá v našich životech. Je třeba neopomenout také napínavý přátelský fotbalový západ KS Praha Střed – KS Praha Hostivař, který po urputném boji vyhrál region Střed. Mnozí využili možnosti rozšířit si obzory na semináři o správném nakládání se sebelítostí.

Zázemí rekreačního areálu nabídlo dobré zázemí pro mnoho aktivit – koupání v rybníce, fotbalové hřiště, minigolf, schovávaná, tenisové kurty, dětské hřiště, případně blízký les k procházení. Bylo i dost prostoru k povídání na lavičkách, ve stanu a na obchůzkách po okolí.

K odpolední zábavě patřila i návštěva baru s bohatou nabídkou nanuků, zmrzlinových pohárů a dalších pochutin.

V podvečer pak přišel čas na poslední dvoufázový program večeři.

Hudebníci pak využili čas po večeři pro zkoušení písní na večer. Ostatní se přidali později na hlavní část duchovního programu, kde zazněly připravované písně, byla vyřčena proroctví i zážitky z uplynulého dne a druhá polovina patřila programu Marka Prosnera o správném nakládání s odmítnutím, případně promluvil Petr Kácha o přijetí Bohem nebo na začátku týdne Mirek Hoblík o poznání Boha Otce. Některé nahrávky z dovolené naleznete na stránce Nahrávky kázání. Po společných modlitbách po konci programu jsme se rozešli. Někteří do sprch a na kutě, někteří mladí na pikolu a někteří na večerní procházku – strávit vyslechnutý program, nebo si prostě popovídat.

Myslím, že většina z nás si čas dovolené užila. Na Novou louku se chystáme ve stejné sestavě i v roce 2019 – 20.-27. července 2019.

Pár fotek z galerie níže:

http://kshostivar.cz/fotogalerie/nggallery/fotky-1/Region%C3%A1ln%C3%AD-dovolen%C3%A1-Nov%C3%A1-louka-2018