KS Praha logo
CZ
CZ EN

Vrátili jsme se ze společné dovolené

Nezařazené Uživatel Jakub Hejnic Kalendář 25.7.2020

Právě jsme se vrátili z krásné dovolené na Nových Hutích na Šumavě (18. – 25. července 2020). Letos jsme vyrazili společně s regionem KS Praha-Jih.

Dovolená byla zaměřená na druhý příchod Pána Ježíše Krista. Ten sice během dovolené nepřišel zpátky na zem, zato jsme se o jeho druhém příchodu spoustu věcí dozvěděli a něco si zopakovali. Během organizovaných i neorganizovaných částí dovolení jsme se radovali, že byl Bůh s námi skrze Ducha svátého.

Z nových prvků oproti loňské dovolené je třeba zmínit snídaně připravované svépomocí a dovoz skvělého jídla, které pro nás vařili v penzionu Babůrek. K dennímu folkloru patřily zábavné služby v kuchyni, lezení na pokoje po příkrých schodech, cvičení pokory hlavou o nízké stropy v průchodech a další.

Po společné snídani jsme obyčejně vyrazili na individuální i společné výlety po okolí, na houby, do cukrárny Ella, kolem poledne přišel čas dojíst skvělé jídlo z poslední večeře. Odpolední aktivity se příliš nelišily od dopoledne,  někdo je doplnil o siestu. Poté jsme povečeřeli (18:30) a společnými silami zařídili úklid v kuchyni.

Večer jsme se scházeli ke zpívání písní, naslouchání Bibli a modlitbám. V hraní i promluvách jsme se hezky vystřídali (Papa, Vašek i Standa). Na návštěvu přijel i Pavel Fialka a Marek Prosner. Některé nahrávky z večerů jsou k dispozici k poslechu tady: 1 2. Po programu byl ještě čas na povídání, deskové hry nebo schovávanou.

Letošní dovolená byla skvělá. Díky Pánu Bohu, že byl s námi, jsme vděční za hezké počasí (ve srovnání s předpovědí), díky Terce za organizační stránku a Pepčovi za spoluorganizaci jídla. V neposlední řadě díky všem za vzájemnou pomoc a ohleduplnost a třeba zase za rok.