KS Praha logo
CZ
CZ EN

Zasadili jsme lípu republiky

Z kshostivar.cz Uživatel Jakub Hejnic Kalendář 28.10.2018

Ke stému výročí vzniku První československé republiky jsme v rámci veřejné akce vysadili Lípu republiky. Po vysazení následovala slavnostní bohoslužba.

Poslední týdny před vlastním vysazením probíhaly celkem horečné přípravy za účasti většiny hostivařského týmu. Děkujeme všem, kteří se nasadili pro věc. Detaily pro zachování vážnosti tohoto článku nebudeme publikovat 🙂 …

Přes deštivé počasí jsme se sešli 28. října 2018 po obědě, abychom společně oslavili slavné výročí.

Začátek byl plánován na 14:30, kdy z úst Josefa Hejnice zaznělo přivítání a představení programu výsadby. Poté se slova ujal Jakub Hejnic s krátkým projevem na téma „Okolnosti vzniku 1. ČSR – co znamenají pro nás“. Přítomní se zapojili do společného zpěvu Masarykovy oblíbené písně – Ach synku, synku. Zpěv vedl Smíšený pěvecký sbor rodičů RadHost (Základní umělecká škola Hostivař). Rozezpíváni jsme následně společně zazpívali státní hymnu ČR v původní úpravě i se slovenskou hymnou. Následovalo krátké pozastavení nad naší aktuální situací z úst Josefa Hejnice a modlitba Otčenáš. Z hlavních momentů setkání bylo slavnostní odhalení pamětního kamene, nádherné ruční práce Lenky Zemanové a symbolické zasazení lípy společně nynější a novou generací.

Po výsadbě jsme se přesunuli do spolkového domu v Boloňské 310,  kde začala slavnostní bohoslužba (děkujeme ÚMČ Praha 15 za možnost bezplatného spolu-užívání části prostor společně s ostatními spolky). Bohoslužbu zahájil Josef Hejnic. Duchovní písně  přednesli Timotej Voráč (sbor Otcův Dům, Turnov) a Jakub Hejnic. Průřez klíčovými momenty českých dějin z hlediska křesťanství i vzniku státu shrnul výstižně Arnošt Kobylka ve svém kázání. Závěrem zaznělo požehnání do dalších dní.

Poslední část programu tvořil krásný sváteční dort, množství dalšího občerstvení a neformální pokračování oslavy s výstavou výrobků dětí z našeho kroužku Kreativní odpoledne.

Za KS Hostivař jsme vděčni za proběhlý příjemný a důstojný připomínkový akt dnešního dne.

http://kshostivar.cz/fotogalerie/nggallery/fotky-1/100-let-republiky—28.-%C5%99%C3%ADjna-2018

Fotky z oslavy mj. naleznete také na facebookovém profilu MČ Praha 15 a také na našem profilu:

Strom republiky byl vysazenKřesťanské společenství dnes připravilo důstojnou akci k uctění a připomínce 100 let od…

Zveřejnil(a) Městská část Praha 15 dne Neděle 28. října 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zveřejnil(a) KS Hostivař dne Neděle 28. října 2018